FORUM SCHOLANDZKIE

FORUM KRÓLESTWA SCHOLANDII


#1 2014-01-13 23:00:41

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

To oczywiście tylko pomysł-projekt.
Jednak ponieważ chyba mieszkam tu sam? zastanawiam się czy nie miło miasto Alexiopolis urozmaicić?
Projekt: http://alexiopolis.ingi.pl

Na podstawie tego, można by rozbudować inne miasta w prowincji a i może samą prowincję??? kto wie? Kto wie?
Jest to stosunkowo proste ;-)

Każde miasto w prowincji będzie miało inne kolory? hasło? baner? Wspólne byłoby menu: żółto-czarne. (dla wygody!)
Kios, Ivonis, Adrianapol...
Przy okazji czy ktoś ma aktualny spis miast w naszej prowincji? hmm ?


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

#2 2014-01-13 23:48:48

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Nie ma wiekszego zapotrzebowania na strony wszystkich miast w prowincji - powstale strony w wiekszosci wypadkow powstaly by raz i ich aktualizacje bylyby sporadyczne, o ile faktycznie mialyby miejsce.
Proponuje skupic sie na glownym miescie prowincji. Skupienie wysilkow w jednym miejscu znaczaco zwiekszy jego aktywnosc, a wiec i owoce pracy.
Alexiopolis ma juz strone - elfidias.p4k.pl/sch/alexiopolis/miasto.html . Czym zaproponowany szkielet wydmuszki rozni sie od niej, jakie sa jego zalety?

Zgodze sie, ze warto odswiezyc strone, naprawic niedzialajace elementy czy uaktualnic tresc. Layout - jest porownywalny z obecnym, choc w przedstawionym projekcie drazni mnie kontrast kolorow, ale moze to tylko moje odczucie. Pomysl na aktualizacje strony bardzo fajny (bez wzgledu na jakim layoutie) i ma moje poparcie. Co Pan sadzi o tym, by objal Pan stanowisko PO Burmistrza (a z czasem moze i Burmistrza wybranego w wyborach? ) ? Wtedy przygotowana przez Pana praca uzyskalaby range oficjalnej strony Miasta!

P.S. Adrianopol


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#3 2014-01-14 00:56:27

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Witam,
Wygląd można zmienić natomiast stara strona miasta... 1/2 nie działa :-/

Jak w moim przywitaniu:

Nie mam aspiracji politycznych, nie mam zamiłowania obronnego...
Chwiałbym aby to miasto (przyp: Alexiopolis) jak i prowincja odżyły!!!

Moim hasłem będzie: "Stawiam na Alexiopolis - słoneczne miasto!"

Nie wiem czy mogę pełnić taką funkcję p.o. Burmistrza? formalnie jako nie obywatel?
Zastanowię się jednak nad propozycją ;-)

PS. AdriAnApol ;-) http://elfidias.p4k.pl/sch/dip/mapa.html
Przy najmniej tak jest na mapach oficjalnie ;-)

Co jak co, ale swoją prowincję to się jednak zna troszkę ;-)

Ostatnio edytowany przez AP6550 (2014-01-14 00:59:30)


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

#4 2014-01-14 16:49:20

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

AP6550 napisał:

Witam,
Nie wiem czy mogę pełnić taką funkcję p.o. Burmistrza? formalnie jako nie obywatel?
Zastanowię się jednak nad propozycją ;-)

Brak obywatelstwa zamyka drogę do urzędów państwowych, ale na szczęście obywatelstwo da się uzyskać. Wystarczy odrobina chęci. Natomiast co do wymienionej tutaj funkcji, w zasadzie nic (pomijając obywatelstwo) nie stoi na przeszkodzie jeśli obywatel przejawia chęć formalnego, a nie tylko społecznego działania na rzecz miasta/prowincji w której mieszka.


AP6550 napisał:

PS. AdriAnApol ;-) http://elfidias.p4k.pl/sch/dip/mapa.html
Przy najmniej tak jest na mapach oficjalnie ;-)

Co jak co, ale swoją prowincję to się jednak zna troszkę ;-)

No tak, z Alexiopolis bliżej i lepiej widać niż ze Scholopolis, mimo że szczyty Sierra Ferrida przesłaniają lekko widok ;P

Zmienne nazwy to nic szczególnego w Scholandii i chyba każdym innym Państwie wirtualnym, tu i ówdzie można się natknąć na jakiś Kaniqgaard, Aedaine, Złą Sławą Owiane, Prangdeton ... czy właśnie owy Adrianopol http://msss.strony.scholandia.org/eksponaty/mapy/4/  Pewnie przy najnowszej wersji mapy też okaże się że są pewne "kwiatki" mimo iż starałem się jak najbardziej rzetelnie oddać obraz kraju. 


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#5 2014-01-14 21:24:25

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Rozumiem dy językowe ;-) ortograficzne itp ;-) ludzka to rzecz.

1. Czy zatem jest jakiś OFICJALNY? spis miast? czy jednak opieramy się wyłącznie na mapach?
2. Czyli jak rozumiem z mapy.... będzie "rozdział" prowincji?


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

#6 2014-01-15 17:12:50

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

AP6550 napisał:

Witam,
Wygląd można zmienić natomiast stara strona miasta... 1/2 nie działa :-/

I wlasnie stad propozycja, iz jesli jest chec uzupelnienia tresci - mozna to zrobic na obecnym layoutie, istniejaca polowe aktualizujac, a brakujaca uzupelniajac




AP6550 napisał:

PS. AdriAnApol ;-) http://elfidias.p4k.pl/sch/dip/mapa.html
Przy najmniej tak jest na mapach oficjalnie ;-)

Nie. Adrianopol. Swiadczy o tym spis miast (http://www.scholandia.org/index.php?pag … _st/miasta), ale co wazniejsze rowniez najdawniejsze akty prawne, dekrety, spisy. Wszelkie inne formy to niestety literowki.




asky napisał:

No tak, z Alexiopolis bliżej i lepiej widać niż ze Scholopolis, mimo że szczyty Sierra Ferrida przesłaniają lekko widok ;P

Moze i faktycznie zmeczone me oczy sa juz zbyt leciwe, jednak umysl ostry - a doswiadczenie dlugie.




asky napisał:

tu i ówdzie można się natknąć na jakiś Kaniqgaard, Aedaine, Złą Sławą Owiane, Prangdeton

Niektore nazwy sa poprawnymi nazwami historycznymi, np Kanikgaard - nazwa Kanikogradu z czasow przedscholandzkich, za leksykonem:

Leksykon napisał:

KANIKOGRAD (Kanikgaard) - miasto, 866 288 mieszk. (drugie w Scholandii). Stolica prowincji Faerie. Swoją podwójną nazwę zawdzięcza odkrytym na terenie miejskich targów napisom w języku zbliżonym do celtyckich, na których często występuje to właśnie imię, prawdopodobnie dawna nazwa miasta.

Jednak owa antyczna nazwa czesto byla spotykana i w nowozytnosci, by podkreslic nieco odmienny charakter miasta - nawet w naszym prawie:

USTAWA O PROWINCJACH z dnia 31 marca 2003r. napisał:

Art.2.
Prowincje noszą nazwy jak następuje: Arden ze stolicą w Internetii, Bergia ze stolicą w Mons Reale, Darea ze stolicą w Adalbercie, Delta ze stolicą w Alexiopolis, Dolia ze stolicą w Salvepolu, Elfida ze stolicą w Elfidias, Faerie ze stolicą w Kanikogradzie (Kanikgaard), Inselia ze stolicą w Inselburgu, Proftazja ze stolicą w Adrianopolis, Scholia ze stolicą w Porta Regni.

-----


asky napisał:

Pewnie przy najnowszej wersji mapy też okaże się że są pewne "kwiatki" mimo iż starałem się jak najbardziej rzetelnie oddać obraz kraju.

Takie (znane juz) kwiatki sa i beda poprawiane przy nowej mapie, prawda Andy?


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#7 2014-01-15 18:52:26

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

OOO proszę?... czyli prowincji mamy: 10? byłem przekonany ze... tylko 4!

Arden ze stolicą w Internetii,
Bergia ze stolicą w Mons Reale,
Darea ze stolicą w Adalbercie,
Delta ze stolicą w Alexiopolis,
Dolia ze stolicą w Salvepolu,
Elfida ze stolicą w Elfidias,
Faerie ze stolicą w Kanikogradzie (Kanikgaard),
Inselia ze stolicą w Inselburgu,
Proftazja ze stolicą w Adrianopolis,
Scholia ze stolicą w Porta Regni.


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

#8 2014-01-15 19:00:51

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Prowincji mamy 5, pierwotnie bylo 10. Na przykladzie:
Prowincja Darea i Scholia ma stolice Scholopolis znajdujaca sie na terenie Scholii, jednak istnieje dodatkowa stolica prowincji dla mieszkancow z geograficznej Darei - Adalberta. By nie musieli daleko jezdzic celem zalatwienia spraw.

Analogiczna sytuacja wystepuje w Polsce np w wojewodztwie lubuskim.


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#9 2014-01-15 19:59:22

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

AP6550 napisał:

2. Czyli jak rozumiem z mapy.... będzie "rozdział" prowincji?

Nic takiego nie ma w planie, ani nawet w luźnych przemyśleniach.
Po prostu w Scholandii używa się wiele "dzieł" starszych, stąd lekki bałagan i niekonsekwencja w temacie. Ale między innymi właśnie po to pojawiła się idea nowej mapy, aby to wszystko zebrać, usystematyzować i nadać oficjalny kształt.


FRS napisał:

AP6550 napisał:

Witam,
Wygląd można zmienić natomiast stara strona miasta... 1/2 nie działa :-/

I wlasnie stad propozycja, iz jesli jest chec uzupelnienia tresci - mozna to zrobic na obecnym layoutie, istniejaca polowe aktualizujac, a brakujaca uzupelniajac

Z pewnością można trochę popracować nad starą stroną, uzupełnić i zmodyfikować. Propozycja tak czy inaczej do przemyślenia.

FRS napisał:

asky napisał:

Pewnie przy najnowszej wersji mapy też okaże się że są pewne "kwiatki" mimo iż starałem się jak najbardziej rzetelnie oddać obraz kraju.

Takie (znane juz) kwiatki sa i beda poprawiane przy nowej mapie, prawda Andy?

Dokładnie tak, między innymi z tego powodu po raz kolejny odroczyłem publikację, znów natrafiłem na ciekawe materiały wywracające obecny projekt i trzeba zrobić malutki krok wstecz. To zdumiewające że po tak długim zamieszkiwaniu Scholandii i wielokrotnym zaglądaniu na różne scholandzkie strony, dzięki wujkowi google wciąż trafiam na rzeczy których wcześniej nie widziałem

Ostatnio edytowany przez asky (2014-01-15 20:00:29)


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#10 2014-01-16 22:02:59

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Witam,

Ponieważ nie wiem jak edytować treść istniejącego Alexiopolis, pomysł na nowy wygląd: http://alexiopolis.scholandia.pl Na pewno nie jest to ideał, (bo nie jestem grafikiem :-/ ) ale działa!
Co mogłoby powstać w Alexiopolis?
- Port
- Plaża
- Obiekty sportowe (stadion, tor wodny)
Czy ktoś ma pomysły?


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

#11 2014-01-18 09:28:56

 BM6553

Użytkownik

46876652
Skąd: Kanikograd
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 24

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Mi brakuje listy mieszkanców


Borzywoj Mietekson

Offline

 

#12 2014-01-18 16:26:02

 AP6550

Użytkownik

24779610
Call me!
Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 36
WWW

Re: Budownictwo w naszej prowincji i miastach...

Lista mieszkańców... da się to dołączyć ;-)

Czy jeszcze jakieś sugestie?
Pomysły?


Poważny człowiek Biznesu z Alexiopolis. / Arturo I PAVLO.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.help-forum.pun.pl www.prohax.pun.pl www.pokemon-river-diamond.pun.pl www.golebiegoluchow.pun.pl www.linked.pun.pl