FORUM SCHOLANDZKIE

FORUM KRÓLESTWA SCHOLANDII


#1 2015-02-09 20:24:38

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Głosowania w spółkach, a jawność listy akcjonariuszy.

Jak Państwo zapewne się orientują, w sprawach decyzyjnych w spółkach giełdowych dotychczas funkcjonuje rozwiązanie przyjęte ponad 10 lat temu, a które moim zdaniem nie do końca się sprawdza, zwłaszcza w obecnym czasie. Mianowicie system głosowań w panelach akcjonariuszy. Po pierwsze forum, jako centralny ośrodek komunikacji posiada przewagę w postaci zebrania w całość wątków związanych z głosowaniami, szybkim i wygodnym dostępem oraz nie zmusza do logowań do poszczególnych paneli. Głosowania z użyciem forum są moim zdaniem wygodniejsze i efektywniejsze.

Głosowania na forum niosą jednak za sobą pewne implikacje. Np. zmusza do publicznego ujawniania listy akcjonariuszy firm w celu umożliwienia przeprowadzania głosowań. Choć są to spółki publiczne to być może niektórzy mogą mieć wątpliwości czy powinno się ujawniać takie informacje. Ja jestem zwolennikiem pełnego dostępu do takich informacji, gdyż firma jako jednostka publiczna jest własnością wielu akcjonariuszy, którzy mają prawo znać współakcjonariuszy, bo m in. na tej podstawie mogą podejmować swoje decyzje inwestycyjne.
Co Państwo sądzą na ten temat? Czy powinny być to ogólnodostępne informacje, może częściowo dostępne - jak np. wzorem z reala, gdzie publikuje się listy akcjonariuszy z min. 5% udziałem, czy może zupełnie tajne? I działając w tej ramie przeprowadzać głosowania w sprawie podziału zysku, planach inwestycyjnych czy decyzjach strategicznych.


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#2 2015-02-10 20:24:00

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Głosowania w spółkach, a jawność listy akcjonariuszy.

Jestem za pelna publikacja wszystkich akcjonariuszy.
Bardzo bym jednak chcial, by zostalo to zrealizowane po stosownych zmianach w regulaminie gieldy.


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonlife.pun.pl www.kznunivrze.pun.pl www.gr2wil.pun.pl www.fifa09manager.pun.pl www.cavallone.pun.pl