FORUM SCHOLANDZKIE

FORUM KRÓLESTWA SCHOLANDII


#1 2014-11-05 21:12:20

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Nowe władze SGPW

Z przyjemnością ogłaszam nowe władze SGPW:
1. Jerzy Scholandzki, Prezes
2. Filip Radgar, Członek Zarządu

Zmiana wchodzi w życie z momentem ogłoszenia.

Gratuluję!


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#2 2014-11-05 22:14:35

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Nowe władze SGPW

FRS napisał:

Z przyjemnością ogłaszam nowe władze SGPW:
1. Jerzy Scholandzki, Prezes
2. Filip Radgar, Członek Zarządu

Zmiana wchodzi w życie z momentem ogłoszenia.

Gratuluję!

Dziękuję za nominacje. W tym miejscu zapowiadam drobne zmiany w działaniu SGPW.
Podstawą będzie większa reklama na forum i o ile będzie możliwe miejsce na stronie głównej.
Scholandzka Giełda Papierów Wartościowych jest unikalnym miejscem w mikroświecie
Dlatego proszę Pana Premiera o przysłanie haseł do spółek. Wówczas przedstawię drobne zmiany.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#3 2014-11-05 22:47:36

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Nowe władze SGPW

Życzę powodzenia w prowadzeniu tak ważnej instytucji. Hasła wysłane na e-maila.

Ja z tej strony chciałbym przypomnieć o przestrzeganiu kilku zasad:
- nie wystawianiu na sprzedaż żadnych akcji Skarbu Państwa bez zgody KRS,
- nie wypłacaniu dywidend ze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa bez zgody KRS,
- konieczności utrzymywania pewnych stanów towarowych na bazarze, zwłaszcza że w niektórych przypadkach cała produkcja będzie skoncentrowana w jednych rękach,
- przestrzeganiu zasad dokonywania remontów prezentowanych tutaj: http://www.scholandia.pun.pl/viewtopic.php?id=449

Z niecierpliwością czekam na pomysły rozruszania giełdy jakie ma w rękawie nowy Pan prezes.

Ostatnio edytowany przez asky (2014-11-05 22:49:25)


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#4 2014-11-05 23:00:16

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Nowe władze SGPW

Post pana Premiera bardzo mnie zainteresowal jako poprzedniego Prezesa SGPW


asky napisał:

- nie wystawianiu na sprzedaż żadnych akcji Skarbu Państwa bez zgody KRS,

Prezes SGPW nie ma mozliwosci wystawiania akcji z bezposredniego konta SP.
Wyjatkiem jest sytuacja, gdy prezes jest dodatkowo osoba odpowiedzialna za jeden z podmiotow SP, np jest prezesem spolki.
Tak samo sytuacja sie ma wzgledem innych podmiotow prawnych.

asky napisał:

- nie wypłacaniu dywidend ze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa bez zgody KRS,

Prezes SGPW nie ma mozliwosci wyplacania dywidend z jakiejkolwiek spolki.
Chyba, ze jest jej prezesem. Co wiecej prezes SGPW nie musi pytac o zgode na swoje dzialania KRS - musi dzialac w interesie akcjonariuszy i za ich wiedza i wola. Uproszczenie akcjonariuszy do glownego akcjonariusza, na przykladie SP, jest znacznym uproszczeniem. Ale to dotyczy wszystkich prezesow, nie tylko prezesow spolek SP.

asky napisał:

- konieczności utrzymywania pewnych stanów towarowych na bazarze, zwłaszcza że w niektórych przypadkach cała produkcja będzie skoncentrowana w jednych rękach,

Prezes SGPW nie zajmuje się bazarem.
Chyba, ze dodatkowo ma jakas firme czy tez jest prezesem jakiejs firmy.

asky napisał:

- przestrzeganiu zasad dokonywania remontów prezentowanych tutaj: http://www.scholandia.pun.pl/viewtopic.php?id=449

Prezes SGPW nie dokonuje remontow dla spolek.
Chyba, ze dodatkowo jest prezesem jednej z nich.


Bardzo prosze nie laczyc stanowisk Prezesa SGPW ze stanowiskami prezesow spolek Skarbu Panstwa.
Jeśli Panowie ustalicie, ze Jurek będzie prezesem spolek SP - prosze bardzo. Ale zadna z powyzszych "zasad" nie dotyczy stanowiska Prezesa SGPW


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

#5 2014-11-06 16:27:39

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Nowe władze SGPW

asky napisał:

Z niecierpliwością czekam na pomysły rozruszania giełdy jakie ma w rękawie nowy Pan prezes.

Miałem odpisać wczoraj ale moje emocje mogły by skłonić do zbyt twardych słów.
Zarządzając SGPW Pan Premier doprowadził wprost do ruiny tak istotną, mogącą przyciągnąć nowych mieszkańcó instytucję. W przypadku Rudy jakieś bezsensowne blokowanie wypłat dywidendy w wypaku kiedy konto wynosi chyba ok 4.000 Ar. Dlaczego ?
Ogromne zwlekanie z odbudową zawalonego budynku ?
Kto zwróci za ewentualną stratę udziałowców z tytułu produkcji przez zawalony obiekt ?
Dlaczego akcje spółek były blokowane przed wystawianie ich do sprzedaży ?
Dlaczego spółki FX/114,(konto 57.36 Ar.), FX/043 (konto 13.30 Ar.), FX/138 (konto 47.14  Ar.), FX/105 (konto 134.80 Ar.)
Dlaczego nie było publicznej debaty co z tym zrobić ? Może zamiarem była likwidacja
SGPW. Tu się wstrzymuję bo musiał bym użyć słów powszechnie uznawanych za nie stosowne.

Od roku 2008 (więcej ,mi się nie chciało)
firma FX/015 wypłaciła tylko dla skarbu państwa bagatela 17.536,99 Ar. w postaci dywident. Natomiast FX/114 suma dywidendy dla państa wyniosła 11.405,21 Ar. Szok.
Suma przychodów SP z tytułu sprzedaży akcji jest jeszcze większa. Aby przeciwstawić udział państwa w remontach spółek suma ta wynosi 0 Ar.

Dlatego postanowiłem, że jednorazowo (aby nie zmieniać skryptów) akcje będące w posiadanu państwa
zasilą poszczególne spółki i zostaną wystawiane w niewielkich ilościach do sprzedaży mieszkańcom.
Regulamin SGPW nie reguluje dochodów z dywidend.
Mam nadzieję, że nie trzeba na tym zmieniać regulaminu SGPW.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#6 2014-11-06 22:05:10

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Nowe władze SGPW

Jerzy Scholandzki napisał:

Dlatego postanowiłem, że jednorazowo (aby nie zmieniać skryptów) akcje będące w posiadanu państwa
zasilą poszczególne spółki i zostaną wystawiane w niewielkich ilościach do sprzedaży mieszkańcom.
Regulamin SGPW nie reguluje dochodów z dywidend.
Mam nadzieję, że nie trzeba na tym zmieniać regulaminu SGPW.

Po konsultacji z JKM Filipem i aby nie burzyć obecnych zasad  wycofuję swoją decyzję o samodzielnym wystawianiu akcji SP.
I zwracam się do Pana Premiera o zgodę na wystawieni pakietu akcji będących obecnie w gestii rządu. Proponuję 100 akcji
każdej spółki będącej w gestii Ministra Finansów


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#7 2014-11-08 23:10:07

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Nowe władze SGPW

Jerzy Scholandzki napisał:

asky napisał:

Z niecierpliwością czekam na pomysły rozruszania giełdy jakie ma w rękawie nowy Pan prezes.

Zarządzając SGPW Pan Premier doprowadził wprost do ruiny tak istotną, mogącą przyciągnąć nowych mieszkańcó instytucję.

Proszę poprzeć oskarżenia konkretami, bo rzucanie na wiatr takich oskarżeń niczemu nie służy. Przypomnę tylko że Rząd nie zarządza giełdą.

Jerzy Scholandzki napisał:

W przypadku Rudy jakieś bezsensowne blokowanie wypłat dywidendy w wypaku kiedy konto wynosi chyba ok 4.000 Ar. Dlaczego ?

Jakie blokowanie? O ile mi wiadomo nie było żadnej propozycji wypłaty dywidend. Jedynie Książe, zresztą mniejszościowy akcjonariusz potępił brak wypłat. Co zresztą nie oznacza że Skarb Państwa nie zamierza wypłacać dywidend.

Jerzy Scholandzki napisał:

Ogromne zwlekanie z odbudową zawalonego budynku ?
Kto zwróci za ewentualną stratę udziałowców z tytułu produkcji przez zawalony obiekt ?

Tak, to zdecydowanie moja wina, powinienem odbudować firmie szyb naftowy najszybciej jak się da. Jutro domknę sprawę do końca. Natomiast zarzut spowodowania strat jest całkowicie wyssany z palca, co więcej zburzenie budynku przyniosło firmie wyłącznie korzyści, a nie straty. WKW raczył pominąć w swoich oskarżeniach istotny fakt, iż budynek jest w firmie dublowany. Brak tego budynku pozwala uniknąć kosztów w wysokości 51 arm miesięcznie.

Jerzy Scholandzki napisał:

Dlaczego akcje spółek były blokowane przed wystawianie ich do sprzedaży ?
Dlaczego spółki FX/114,(konto 57.36 Ar.), FX/043 (konto 13.30 Ar.), FX/138 (konto 47.14  Ar.), FX/105 (konto 134.80 Ar.)
Dlaczego nie było publicznej debaty co z tym zrobić ?

Publiczną debatę może rozpocząć każdy obywatel/akcjonariusz. Również Książe nie pierwszy raz zagląda do tych firm, czy wcześniej stan firm nie wzbudził zainteresowania? Natomiast przypomnę iż poruszałem już kilkukrotnie kwestię spółek tracących płynność finansową. Wystarczy przejrzeć forum, każdy zainteresowany tematem znajdzie kilka wątków na ten temat. Wówczas nie pojawiły się żadne inne rozwiązania prócz sztucznego podtrzymywania przy życiu kosztem innych podmiotów mających pieniądze.

Jerzy Scholandzki napisał:

Może zamiarem była likwidacja
SGPW. Tu się wstrzymuję bo musiał bym użyć słów powszechnie uznawanych za nie stosowne.

Książę raczy żartować.

Jerzy Scholandzki napisał:

Od roku 2008 (więcej ,mi się nie chciało)
firma FX/015 wypłaciła tylko dla skarbu państwa bagatela 17.536,99 Ar. w postaci dywident. Natomiast FX/114 suma dywidendy dla państa wyniosła 11.405,21 Ar. Szok.
Suma przychodów SP z tytułu sprzedaży akcji jest jeszcze większa. Aby przeciwstawić udział państwa w remontach spółek suma ta wynosi 0 Ar.

Co w związku z tym? Uważa Książę że największy akcjonariusz nie powinien korzystać z pieniędzy swoich firm?


Natomiast co do sprzedaży akcji będących w posiadaniu SP informuję iż będą one sprzedawane na giełdzie.


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flormp3.pun.pl www.slrr-polmulti.pun.pl www.snajper.pun.pl www.mgz.pun.pl www.ko.pun.pl