FORUM SCHOLANDZKIE

FORUM KRÓLESTWA SCHOLANDII


#16 2013-07-02 20:25:24

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Czyżby skarb ?

Witam

Ponieważ lipiec się zaczął pora na wycieczkę w podziemia zamku Lahenstein. Miło mi powitać w ekipie obywatela Dreamlandu.
Zaczynamy poszukiwania 5 lipca tj piątek. W czwartek każdy z Panów otrzyma na PW wiadomość z hasłem i loginem.
Obecnie mamy osoby: Andy, Filip Radgar Scholandzki, Mat i Pan Sergiusz. Jeśli do czwartku jeszcze się ktoś zgłosi - zostanie zarejestrowany.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#17 2013-07-04 10:00:26

Selane Local Host

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-14
Posty: 21

Re: Czyżby skarb ?

Witam,
dopiero co wprowadziłem się do kamienicy "Radosny Dom"  EL/EF/114 śpię spokojnie, a obok w mieszkaniu słychać jakieś majaczenie coś o skarbie, księżniczce, jakimś złym goblinie. Ciężko mi było słuchać przez ściany co tam Asky przez sen mamrotał...

Tak o to dowiedziałem się o wyprawie i chętnie wyruszę z wami

Pozdrawiam

PS. Login: Selane

Offline

 

#18 2013-07-04 16:58:22

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Czyżby skarb ?

Selane Local Host napisał:

Witam,
dopiero co wprowadziłem się do kamienicy "Radosny Dom"  EL/EF/114 śpię spokojnie, a obok w mieszkaniu słychać jakieś majaczenie coś o skarbie, księżniczce, jakimś złym goblinie. Ciężko mi było słuchać przez ściany co tam Asky przez sen mamrotał...

Tak o to dowiedziałem się o wyprawie i chętnie wyruszę z wami

Wprawdzie to nie Księżniczka ale elfka. A swoją drogą ma ciekawe informacje. Oczywiście można dołączyć. Dziś wieczorem(póżnym)
lub w nocy Panowie dostaną na PW hasła.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#19 2013-07-05 00:54:12

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Czyżby skarb ?

Witam
Wystartowało poszukiwanie skarbu http://www.kasstel.comule.com/skarb/skarb.html
Panowie, którzy zgłosili otrzymali na PW wiadomości z dostępem do zabawy.
Dwa słowa o sposobie poszukiwania. Wszystko jest oparte na stronach internetowych. Zadaniem jest dokładne czytanie wszystkiego
co pisze i zapamiętanie. Jak przystało na podziemia są tam sekretne przejścia, artefakty, zaklęcia, sekrety ....
Wpisanie błędnych nazw - skutkuje brakiem dostępu do strony a co za tym idzie - odezwie się serwer z infem o braku strony.
Zwycięzcą będzie osoba, która skarb odnajdzie i tu na forum napisze zdanie, które jest w miejscu odnalezienia skarbu. Będzie to dowód,
że dotarł do miejsca ukrycia skarbu.
Więcej będę odpowiadał - jeśli będą pytania.  Ciekawe czy faktycznie uwięziona jest elfka. (ponoć ładna)


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#20 2013-07-05 11:16:53

Selane Local Host

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-14
Posty: 21

Re: Czyżby skarb ?

aż mnie nogi bolą...
podanie tajnego zdania publicznie zepsuje zabawę chyba troszke, dlatego posłuże się linkiem

...   To będzie dowód, że właśnie tu byłeś..

A jednak. Legenda była prawdziwa. To Hattis wnuczka władczyni Eloni.

Ulubiony cytat:

Spoiler:

Tak kończą poszukiwacze ukrytego skarbu. Andy miał rację, że spisał testament. Ale myślę, że Ty
nie rezygnujesz ? W końcu jest zejście po drabinie w dół.

Najbardziej nurtujący sekret:   Sekret. Matka Amaytheusa ma schowaną mapę do skarbu.
Długo mi zeszło na zdobycie mapy. Trzeba przyznać ze Szaia wzbudza strach w rozmówcy...

Nie poddałem się, i mam mapę, którą chce się z wami podzielić:
(btw nie popieram jej używania zmniejsza to zabawę)
mapa

PS. Wspaniale się bawiłem, naprawdę fajnie przygotowane, aż chce się prosić o więcej dzięki
btw. klimatycznie przypomina takie bardzo stare gry przygodowe, cudo

Ostatnio edytowany przez Selane Local Host (2013-07-05 12:15:28)

Offline

 

#21 2013-07-05 16:58:22

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Czyżby skarb ?

Selane Local Host napisał:

aż mnie nogi bolą...
podanie tajnego zdania publicznie zepsuje zabawę chyba troszke, dlatego posłuże się linkiem

Gratuluje. Właściwie myślałem, że zabawa potrwa to ok.1,5 dnia. Dlatego wysłanie haseł było w nocy - nie spodziewałem się, że tak szybko
Zgodnie z obietnicą nagroda zostanie przelana na Pana konto. Oczywiście też  dziś zostają zdjęte hasła tak aby każdy kto chce poczytać i przejść korytarzami miał taką możliwość już w formie bez nagrody. Dlatego kolejny poszukiwacz może napisać co leży w miejscu znalezienia skarbu pod obrazem z lewej strony fotela.

Selane Local Host napisał:

A jednak. Legenda była prawdziwa. To Hattis wnuczka władczyni Eloni.

Tak - była prawdziwa. A Andy pewnie żyje.
Natomiast co do mapy. Ona była zrobiona ale stała się bezużyteczna z powodu tajnych przejść i ewentualnych sekretów, zaklęć.
Mapa zawierała tylko korytarze i pomieszczenia. A gdzieś wcześniej pisałem by nie wierzyć narratorowi (taka zmyłka - przepraszam)
Natomiast tekst w miejscu skarbu to ni mniej ni więcej - Znalazłem skarb - proszę o nagrodę - tylko w innym języku.

Selane Local Host napisał:

PS. Wspaniale się bawiłem, naprawdę fajnie przygotowane, aż chce się prosić o więcej dzięki
btw. klimatycznie przypomina takie bardzo stare gry przygodowe, cudo

Geneza lub pierwowzór:
Kiedyś w okresie kiedy autor używał asemblera w Commodore 64 była kolorowa gazeta Panorama. To tam 4 strony opisywały
Goblina w innej wersji metodą tekstową. Tylko bez obrazków i internetu. Metodą numerowania akapitów. (Po odnalezieniu rozwiązania kartki wyglądały jak faktyczne ' stare mapy ' )


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#22 2013-07-06 00:00:14

asky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-11
Posty: 728

Re: Czyżby skarb ?

Gratuluje autorowi i zwycięzcy. Sprawia świetne wrażenie, mimo iż ledwie rozdeptałem pierwszego pająka. Wrócę tu jutro, tylko zakupię więcej nafty do lampy.


P.S. Studenci powinni startować w odrębnych kategoriach Albo mieć więcej kilometrów do przejścia w lochach.


Andy Sky, Książe Elfidias,
Premier Królewskiego Rządu Scholandii,
Prezes Królewskiego Sądu Scholandii,
Dyrektor Liceum im. Książąt Szwabii.

Offline

 

#23 2013-07-06 00:45:30

Jerzy Scholandzki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 505

Re: Czyżby skarb ?

asky napisał:

Gratuluje autorowi i zwycięzcy. Sprawia świetne wrażenie, mimo iż ledwie rozdeptałem pierwszego pająka. Wrócę tu jutro, tylko zakupię więcej nafty do lampy.

Właśnie tu miałem problem. Czy skomplikować - co mogło przedłużać i stać się nie ciekawe. (wprowadzić więcej zaklęć i tajnych przejść)
Lub właśnie tak na 1-2 dni tyle, że Pan Selane przyjął dobry sposób poszukiwania. Z jednym chyba wyjątkiem bo... mapa, którą rysował
nie ma jednej ścieżki - poprzez Goblina. Tam były trzy proste zagadki logiczne, które otwierały drogę. Dojścia do skarbu były dwa.

asky napisał:

P.S. Studenci powinni startować w odrębnych kategoriach Albo mieć więcej kilometrów do przejścia w lochach.

Chyba tak.


Jerzy Scholandzki

Offline

 

#24 2013-07-16 08:24:12

 FRS

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 817

Re: Czyżby skarb ?

Z malym opoznieniem, ale powiem, iz dosc fajna zabawa, mozna bylo sie oderwac i wrocic wspomnieniami do dawniejszych czasow. Na pewno warto ta zabawe zostawic dla potomnych by mogli swobodnie sie zabawic - kwestia tylko gdzie to umiescic...


Jeszcze raz - genialny pomysl !


Filip Radgar Scholandzki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.assassinspbf.pun.pl www.pokemonfunn.pun.pl www.pluszowemisie.pun.pl www.poapkrakow.pun.pl www.ninjaword.pun.pl